Pożyczki gotówkowe – jest coraz taniej i większy wybór

Dzisiaj mamy dobre czasy dla pożyczkobiorców. Dlaczego? Ponieważ maksymalne oprocentowanie pożyczki, wynosi zaledwie 16 procent. Ale 12 miesięcy temu, wynosiło ono aż 25 procent!

Rada Polityki Pieniężnej, wprost rozpieszcza kredytobiorców… Dlaczego? Ponieważ poziom stóp procentowych, jest wyjątkowo niski. I raczej nie należy spodziewać się ich dalszej obniżki. Ale co kredytobiorcy, to jego. Dzięki niskim stopom procentowym, cieszy się on małą ratą. Jednak tutaj należy zadać sobie pytanie. A mianowicie: jak długo to potrwa? Czy niskimi stopami procentowymi, będziemy cieszyć się także w 2014 roku? Trudno dać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Są bowiem dwie szkoły. Są tacy którzy uważają, że poziom stóp procentowych, będzie taki sam jak obecnie. Ale są też tacy, którzy mówią wprost – stopy procentowe są nienaturalnie niskie i dlatego będą powoli podnoszone. Co zatem zrobić, gdy chcemy pożyczyć pieniądze (np. tylko na 1 rok) i mieć niską ratę kredytu? Oczywiście dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Kiedy pieniądze są nam potrzebne dosłownie na wczoraj, należy je oczywiście pożyczyć. I to dokładnie tam, gdzie jest najtaniej. Do wyboru mamy pożyczki ze stałym i zmiennym oprocentowaniem. Co wybrać, co jest lepsze? Kredyt lub pożyczka ze stałym czy zmiennym oprocentowaniem? Wydaje się, że kredyt lub pożyczkę ze stałym, niskim oprocentowaniem… (Takie kredyty i pożyczki są dostępne na naszym rynku. Trzeba tylko trochę poszukać np. ). A co oznacza konkretnie, określenie niskie, stałe oprocentowanie? O niskim, stałym oprocentowaniu możemy mówić wówczas – kiedy stopa oprocentowania wynosi 5-10% w skali roku. I oczywiście wówczas, gdy możemy pożyczyć kwotę akceptowaną przez większość klientów (np. do 10. 000 PLN). Znalezienie pożyczki ze stałym, niskim oprocentowaniem – oznacza atrakcyjne warunki finansowe. Bo to właśnie stałe, niskie oprocentowanie – daje nam gwarancję niskiej, stałej raty przez cały okres kredytowania. Dzięki temu wiemy, że rata pożyczki, nie przerośnie naszych możliwości finansowych. I jest to niezależnie od jakichkolwiek decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Rada może np. podnieść stopy procentowe, ale nasza rata, NIE zmieni się. Jak do tego doprowadzić? Trzeba wybrać taką instytucję finansową – która ma duże doświadczenie na rynku finansowym, cieszy się zaufaniem społecznym a jej pracownicy udzielają pełnych, rzetelnych i prawdziwych informacji. To ważne, ponieważ zdarzają się tacy kredytodawcy – którzy ochoczo udzielą nam kredytu… Ale później okaże się, że taki kredyt obarczony jest ukrytymi opłatami! Są też tacy, którzy oferują bez-odsetkową pożyczkę. Ale po jej sprawdzeniu okazuje się, że jest ona dostępna jedynie dla wybranych… Tak to już jest. Chodzi o to aby przyciągnąć jak najwięcej klientów. A gdy niektórzy z nich tę pożyczkę otrzymają (na zasadzie kupna kota w worku) – to niech później sami się martwią spłatą pożyczki.

Tags:

About Marcin Zasik

Afiliant, analityk produktów bankowych i pozabankowych; redaktor sieci portali o tematyce finansowej i ubezpieczeniowej.

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.

Comments are closed.

Kredyt mieszkaniowy nr 1SPRAWDŹ
+