Ceny mieszkań na rynku nieruchomości w 2020 roku

„Rynek nieruchomości w roku 2020 w Polsce będzie bardzo atrakcyjny. Ceny mieszkań w skali porównawczej z ceną z roku 2019 zmieniły się znacznie lecz nie we wszystkich miastach. Możemy zauważyć wysoką tendencję wzrostu w miastach dużych takich jak Wrocław, Poznań, Gdańsk oraz Gdynia ponieważ region tych lokalizacji sprzyja wzrostowi gospodarczemu dzięki nowo powstającym firmom.

Najbardziej podrożały mieszkania we Wrocławiu aż 20%,a w Gdańsku i Gdyni 12% z ceną z roku 2019. Miasta portowe cieszą się dużą inwestycją w kraju, zachęcają zachodnie firmy do budowania nowych miejsc pracy, rozwija się handel oraz rośnie popyt na nowe mieszkania. Wrocław jest również bardzo innowacyjnym miastem w którym ceny na rynku nieruchomości powoli rosną, ze względu na nowe firmy które budują Azjaci i wspierają w ten sposób polską gospodarkę.

Rozwija się przemysł, powstają nowe sklepy, restauracje, firmy handlowe, produkcja np. telewizorów oraz części do samochodów. Wrocław potrzebuje nowych miejsc pracy a ludzie chętnie kupują nowe mieszkania. Strefa biznesu rozwija się błyskawicznie i jest to ciekawe miejsce to budowania dobrych relacji handlowych.

Średnia cena mieszkania za metr kwadratowy we Wrocławiu waha się w granicach od 7000 tysięcy za metr kwadratowy do 7, 500 tysiąca za metr kwadratowy. Z pewnością nadchodzące Mistrzostwa Świata w piłce nożnej przyczynią się jeszcze mocniej do zakupu mieszkań na rynku nieruchomości w Polsce, sprzedaży lub wynajmu.

W Warszawie mieszkania również podrożały o 11% procent i będą atrakcyjne w roku 2020 dla osób które chcą zakładać nowe firmy handlowe np. gastronomiczne lub medyczne i pogrzebowe.
Warszawa jako stolica ma wiele do zaoferowania jako miasto dla biznesu i pomimo już dużego zaludnienia jest nadal w top strefie najchętniej kupujących mieszkań przez ludzi.

Kolejnym miastem które szybko się rozwija jest Łódź oraz Szczecin, przyciąga wielu inwestorów do zakupu mieszkań na rynku nieruchomości oraz wynajmu mieszkań na biura handlowe i firmy. Ceny wzrosły w tych miastach średnio aż o 13%.Średnia cena mieszkań wynosi powyżej 6000 tysięcy za metr kwadratowy.

Atutem do zakupu mieszkań w Polsce w 2020 roku są obecnie niskie stopy procentowe kredytów na zakup mieszkania lub inwestycje. Banki gwarantują korzystne rozwiązania i szerokie instrumenty finansowe dla rozwoju biznesu.”

Tags:

About Marcin Zasik

Afiliant, analityk produktów bankowych i pozabankowych; redaktor sieci portali o tematyce finansowej i ubezpieczeniowej.

Comments are closed.

Kredyt mieszkaniowy nr 1SPRAWDŹ
+